Strefa sportowa podnoszenie ciężarów

Strefa Sportowa

Miasteczko kolarskie, stanowiska ośrodków sportu i rekreacji, pokazy sprzętu sportowego, a nawet treningi snowboardowe (w połowie września? owszem!), zaś dla spragnionych medytacji - praktyka jogi pod chmurką. Te i wiele innych atrakcji już 17 września na błoniach PGE Narodowego. Sprawdźcie, co jeszcze przygotowaliśmy dla Was w strefie sportowej na naszym pikniku w ramach Narodowego Dnia Sportu. Zobacz też, co będzie się działo w stefach Polskich Owoców i Warzyw oraz Warszawskich Dni Rodzinnych. 

Viessmann

Już 17 września serdecznie zapraszamy do udziału w prezentacji VIESSMANN TRUCK, pojazdu szkoleniowego wyposażonego w najnowsze produkty Viessmann oraz Viessmann Invisible. Mamy nadzieję, że spotkanie pozwoli Państwu zapoznać się z najnowszą ofertą firmy Viessmann oraz nawiązać nowe, ciekawe kontakty. To doskonała i niepowtarzalna okazja zobaczenia urządzeń i porozmawiania z doradcami w kwestii doboru, diagnostyki i pracy urządzeń. Weź udział w licznych atrakcjach i zabawach dla całej rodziny! Serdecznie zapraszamy! Partnerem stoiska jest Fundacja Świadomi Klimatu.

Carolina Toyota Wola

Opis zostanie uzupełniony niebawem. Dziękujemy za cierpliwość :) 

Wody Polskie

Zabawa z kołem fortuny, nagrody i fotościanka.

Diety od Brokuła

Na stoisku będzie możliwość wzięcia udziału w trzech konkurencjach sportowych - przeciąganie liny, strzał z procy do celu oraz drążek. W przeciąganiu liny mogą wziąć udział 2 lub więcej osób, strzelanie z procy będzie polegać na zestrzeleniu piramidki puszek, a na drążku będziesz mógł spróbować swoich sił podciąganiu.

Benefit Systems S.A.

Na stoisku MultiSport chętni będą mogli poddać się badaniu analizy składu ciała oraz odbyć krótkie konsultacje z dietetykiem lub trenerem sportowym, którzy zinterpretują wynik w zakresie indywidualnych parametrów zdrowotnych.

Czym byłby sport bez rywalizacji? Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w grze w kręgle fińskie oraz zakręcić kołem fortuny. Na zwycięzców w zabawie „Pytanie czy Wyzwanie” czekają nagrody – gadżety MultiSport!

 Zachęcamy również do skorzystania z wyjątkowej ścianki do zdjęć i pozowania z piankowymi sportowymi gadżetami. Sztangi i kettle jeszcze nigdy nie ważyły mniej!

Jacek Ballaun Autoryzowany Dealer

Fascynaci motoryzacji zapoznają się z najnowszą marką auta Ssangyong. Każdy, kto poczuje twórczą wenę, będzie mógł oddać się duchowi kreatywności i pokolorować maskę auta... Magicznymi flamastrami!

Klub Sportowy Gimnastyki Artystycznej Legion Warszawa

W ramach warsztatów, w formie zabawy dostosowanej do wieku dzieci będzie można nauczyć się podstawowych elementów gimnastycznych oraz spróbować swoich sił z przyborami gimnastycznymi pod okiem naszej profesjonalnej i wykwalifikowanej kadry.

Szkoła Tańca MDS 

Zapraszamy na spotkanie z tancerzami i tancerkami Szkoły Tańca MDS - prowadzonej przez naszą ambasadorkę, Mandarynę!

Polski Komitet Paraolimpijski

Strefa Polskiego Komitetu Paralimpijskiego oferuje znacznie więcej niż tylko spotkanie z zawodnikami reprezentującymi Polskę na igrzyskach paralimpijskich. To twoje wejście do świata sportu bez granic! Przyjdź i odkryj swoje umiejętności w różnych dyscyplinach paralimpijskich!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest jeździć na handbiku czy grać w siatkówkę na siedząco? Te unikalne doświadczenia czekają na Ciebie w naszej strefie!

Dołącz do nas w Strefie Polskiego Komitetu Paralimpijskiego i zmierz się z wyzwaniami w pięciu wybranych dyscyplinach paralimpijskich. Zajęcia poprowadzą dla Ciebie najlepsi z najlepszych. A dla tych, którzy odważą się spróbować swoich sił we wszystkich dyscyplinach, przygotowaliśmy specjalne upominki!

Odkryj swój potencjał i zobacz, że niemożliwe nie istnieje!

 

Polski Związek Przeciągania Liny

Zapoznacie się z dyscypliną przeciągania liny, technikami, gestami sędziowskimi i komendami. Zawody dla osób chętnych, zapoznanie z kadrą narodową. Dla maluchów – zabawy z liną.

 

Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego

Prowadzenie przykładowych rozgrzewek, pokazy, przybliżenie informacji na temat łyżwiarstwa figurowego, konkursy, upominki.

Polski Związek Karate Tradycyjnego

Podczas pikniku zrobimy pokaz dzieci na scenie głównej, po którym zaprosimy uczestników do konkursów na naszym stoisku. Zrobimy także pokaz mistrzowski, po którym zaprosimy wszystkich uczestników do wspólnego treningu przy stoisku karate. Przez cały dzień będziemy organizowali treningi oraz pokazy karate i treningi ogólnorozwojowe m.in z najnowszym trendem treningowym bungypump.  

 

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów

Pokazy i nauka podstawowej techniki w wykonaniu młodych sztangistek i sztangistów, pokazy z instruktażem doświadczonych trenerów oraz aktualnych i byłych zawodników, podnoszenie ciężarów w wykonaniu dziadka i wnuczka, mamy i córki, bicie rodzinnych rekordów na pomoście, spotkania z wybitnymi ciężarowcami i wiele innych.

 

Polska Unia Karate

Pokazy sportowe karate.

 

Aeroklub Warszawski

Prezentacja szybowca PW5.

 

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking

Pokażemy, jak dobrać prawidłowe kijki do marszu, a także jak prawidłowo chodzić z kijkami. Poza tym gry i zabawy z kijkami dla najmłodszych i seniorów, wyścigi rzędów z kijkami!, konkursy z nagrodami, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat i przewodnik techniczny!

 

Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego

Pokazy treningu siłowego w trójboju siłowym, konkurs wyciskania leżąc dla publiczności.

 

Polski Związek Kendo

Zapraszamy na trening podstaw Kendo - inaczej japońskiej szermierki. U nas zobaczysz jakie są podstawowe zasady oraz cięcia przy użyciu bambusowych mieczy shinai (czyt. szinaj). Poczuj się jak samuraj i sprawdź w konfrontacji z naszymi Instruktorami - wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Europy i Polski.

Polski Związek Wędkarski Zarząd Główny

Na stoisku Polskiego Związku Wędkarskiego przekonasz się, że wędkarstwo to nie tylko sposób spędzania wolnego czasu, ale również sport przez duże „S”. Dowiesz się, jak rozpocząć przygodę z wędką, poznasz umiejętności, jakich wymaga sport wędkarski i spróbujesz swoich sił w wybranych dyscyplinach. Trenerzy PZW udowodnią, że sport wędkarski można uprawiać również bez… wody i wprowadzą odwiedzających w tajniki wędkarstwa rzutowego (tzw. castingsport).

 

Polski Związek Brydża Sportowego

Możliwość zagrania w brydża na profesjonalnym sprzęcie (stół z zasłoną); dla uczestników pamiątkowe karty do gry.

 

Polski Związek Kolarski

Ekspozycja rowerów Kolarskiej Kadry Polski - rowery do kolarstwa torowego, szosowego, MTB, Trial, BMX. Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego, Rowerowe Miasteczko BMX DigiCycle - trenażery interaktywne - konkursy i mini wyścigi na rowerach szosowych.

 

Śląski Związek Hokeja na Lodzie

Pokaz sprzętu sportowego, pokaz podstawowych technik hokejowych.

Polski Związek Jeździecki

Kolorowanie i ozdabianie papierowych hobby horsów, turniej Hobby Horse – konkurs skoków przez przeszkody o Puchar Prezesa PZJ, QUIZ PZJ – udział w multimedialnym quizie z zakresu hipologii i jeździectwa przygotowujący do Egzaminów na Odznaki Jeździeckie, spotkanie z kucykiem.

 

Polski Związek Hokeja na Trawie

Turniej dzieci w Hokeja na Trawie.

Polski Związek Zapaśniczy 

Prezentacja technik zapaśniczych i pokazy sprawności fizycznej zawodników i zawodniczek z warszawskich klubów sportowych, upowszechniających ten sport. Gry i zabawy oraz konkursy z nagrodami dla dzieci oraz spotkanie z wybitnymi zapaśnikami, medalistami olimpijskimi, medalistami mistrzostw świata i Europy.

Stowarzyszenie Akademia Leszka Blanika

Zapoznacie się z gimnastyką i akrobatyką, będziecie mieli okazję wziąć udział w pokazowych dyscyplinach. 

 

Fundacja Capital Ski

Poznajcie ciekawostki z całorocznych stoków pod dachem i spróbujcie swoich sił w zadaniach wymagających koordynacji ruchowej, koncentracji i dobrego humoru. Zapraszamy całe rodziny.

 

KS Spójnia Warszawa

Opis zostanie uzupełniony niebawem. Dziękujemy za cierpliwość :) 

 IKS Media Curling Club

Wkręć się w curling! Chcesz dowiedzieć się jak przygotowywany jest lód curlingowy, czemu zakręca się kamienie i czemu zawodnicy tak krzyczą szczotkując lód oraz jakie są zasady gry - MEDIA CURLING CLUB zaprasza Cię do spróbowania curlingu w lecie na błoniach PGE Narodowego. Curling jest zimową dyscypliną obecną na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich na stałe od Nagano 1998 roku. Jednak rywalizacja curlingowa miała miejsce już na I Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 1924 roku w Chamonix, a curling wracał kilkakrotnie jako dyscyplina pokazowa. Przyjdź, dowiedź się więcej i daj się wkręcić w curling!! Na stoisku dowiesz się jakie są zasady gry, co robią poszczególni zawodnicy w drużynie, ile osób może liczyć drużyna i czemu szczotkujemy lód. Będą kamienia i sprzęt sportowy niezbędny do gry, będą gry stołowe i makieta lodowiska byś sprawdził jak to jest wypuścić kamień. Każdy będzie mógł zagrać i wygrać ;) Nie czekaj, już dziś zarezerwuj sobie czas i wkręć się latem w curling. Sprawdź: www.mccwarszawa.pl

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Na naszym stoisku będzie można zobaczyć profesjonalny sprzęt do łyżwiarstwa szybkiego i short tracku, zdobyć autografy od naszych olimpijczyków oraz potrenować pod okiem naszych Mistrzów. Będzie to również szansa na wygranie atrakcyjnych nagród w konkursach.

AZS AWF Warszawa - sekcja kickboxing

Klub Sportowy Wiertel Fight Team prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w sportach walki. Ponadto prowadzi zajęcia z osobami chorymi na Parkinsona w oparciu o amerykańską metodę Rock Steady Boxing.

Polski Związek Warcabowy

Zabawy w warcaby! Poznaj jeden z najpopularniejszych i najstarszych sportów umysłowych. Zagraj z mistrzami, poznaj tajniki gry i wyrusz z nami do cudownego świata warcabów - gry, która rozwija pamięć, koncentrację, wyobraźnię i umiejętności logicznego myślenia. Zostań strategiem niczym Napoleon Bonaparte!

Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Południe

Animacje sportowe dla dzieci, młodzieży, dorosłych: boisko do badmintona, stoły do ping ponga, ergometr wioślarski, gry i zabawy sprawnościowe (slalomy, przeciąganie liny).

 

Sky This

Uczestnicy pod okiem instruktora uczyliby się rzucać dyskiem frisbee i poznawali zasady gry w ultimate. W tej dyscyplinie bardzo ważne są zasady fair play, umiejętność dogadania się z przeciwnikiem (nie ma w naszym sporcie sędziego). To sport koedukacyjny, w którym dziewczęta i chłopcy grają w jednej drużynie. To zabawa i rywalizacja dla całej rodziny, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Włochy

Gry i zabawy sportowe.

 

UKS Yuukan

Zajęcia judo i pokaz judo.

 

Lekkoatletyka Dla Dzieci i Młodzieży - Kamil Żewłakow

Odwiedź nasze sportowe stoisko i sprawdź na jakim poziomie sprawności jest Twoje dziecko! Właśnie u nas będziecie mieli okazję zobaczyć specjalny sprzęt lekkoatletyczny wykorzystywany podczas treningu dzieci i młodzieży oraz spróbować swoich sił w nietypowym torze przeszkód.

 

Klub Futbolu Australijskiego Polish Devils

Gry i zabawy z jajowatą piłką.

 

Uczniowski Klub Sportowy Jagiellonka

Zapraszamy do naszego namiotu, w którym będzie można samodzielnie wykonać kokardę prawdziwej cheerleaderki, porozmawiać o zajęciach prowadzonych przez klub oraz obejrzeć prezentacje zawodników w różnych dywizjach.

 

Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy i Centralny Ośrodek Sportu

Prezentacja sportowych stacji i konkurencji dla zaproszonych gości.

 

Pałac Młodzieży w Warszawie

Animacje dla dzieci, rolki, taniec.

 

Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Mokotów

Stoisko edukacyjno-informacyjne.

 

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu SITS

W programie m.in. interaktywny quiz wiedzy snowboardowej , stację do snowboardowej gry komputerowej - shredders, trening trickboard; pokaz/szkolenie na desce treningowej ( switchboard), trening ground tricków na trawie oraz Burton Riglet Park dla najmłodszych dzieci dzieci.

 

Stowarzyszenie Kulturalne Sahaja Yoga

Sahadźa Joga serdecznie zaprasza wszystkich na warsztaty relaksacyjno-medytacyjne. Dołącz do otwartych zajęć na pikniku Narodowego Dnia Sportu i dowiedz się o systemie subtelnym człowieka oraz prostych metodach pozwalających osiągnąć równowagę wewnętrzną.

 

GWKS Ajsedora

Trening otwarty gimnastyki artystycznej, pokaz gimnastyczny.

 

YACHT KLUB POLSKI WARSZAWA

Łódź klasy Optimist, gdzie każde dziecko będzie mogło zobaczyć na czym polega żeglarstwo. Trenażer windsurfingowy, gdzie każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił na windsurfingu. Ponadto przyrządy do trenowania koordynacji i równowagi.

Klub Bokserski Legia Warszawa

W obszarze naszej dyscypliny poprowadzimy treningi pokazowe z udziałem uczestników eventu oraz przygotowanie animacji w formie różnorodnych gier i zabaw. Tutaj sprawdzą się konkurencje takie jak: tarcze, skakanka, walka na pompowane rękawice, manekin czy strefa blazepod, która pozwala oszacować zdolność szybkiego orientowania się, siłę i ilość wykonanych ciosów. Ponadto zaprezentujemy technikę i podstawy boksu.

Legia Badminton

Gry i zabawy dla wszystkich uczestników, rozgrywki konkursowe, a także gra pod okiem instruktorów i zawodników reprezentacji Polski.

Fundacja Multisport

Propagowanie zdrowego stylu życia:

Stowarzyszenie Slow Jogging Polska

Bieganie w stylu slow – najlepszy sposób na zdrowie Stowarzyszenia Slow Jogging Polska. We współpracy z naszą macierzystą organizacją Slow Jogging International Association popularyzuje w Polsce metodę biegową opatentowaną w Japonii przez prof. Hiroakiego Tanakę, naukowca z Uniwersytetu Fukuoka. Pomimo tego, iż bieganie uchodzi za zdrową formę ruchu, to jednak każdy poradnik tej dyscypliny zawiera rozdział poświęcony kontuzjom. Prof. Tanaka wykazał w procesie wieloletnich badań, że slow jogging ma wszelkie zdrowotne atrybuty biegania ale niweluje do minimum ryzyko kontuzji. Metoda pomimo pozornej prostoty wymaga współpracy z instruktorem. Wyzwaniem jest kontakt stopy z podłożem, długość kroku, czy też kadencja. Dlatego też prowadzimy kursy na japońskiej licencji dla osób pragnących ją popularyzować. Slow jogging dzięki swoim licznym zaletom ma szansę przywrócić radość wszystkim zapalonym biegaczom, a także wciągnąć do biegania rzesze amatorów, dla których nie liczy się sportowy rezultat, ale własne zdrowie.

Medical System

Nasze stoisko na pikniku będzie pełne fascynujących i pouczających animacji, które dostarczą zarówno rozrywki, jak i wiedzy na temat pierwszej pomocy oraz naszej firmy. Oto, co możesz spodziewać się na naszym stoisku:

1. Pokazy z Pierwszej Pomocy:

✔️ Nasz wykwalifikowany zespół pokaże, jak udzielać pierwszej pomocy w życiu codziennym, w sytuacjach domowych, w pracy czy na ulicy.

✔️Specjalne warsztaty dla dzieci, które nauczą ich podstawowych umiejętności ratowania życia.

2. Pierwsza Pomoc w Sporcie:

✔️Pokazy specjalistycznej pierwszej pomocy na przykładzie sportowych kontuzji.

✔️Praktyczne wskazówki dotyczące działania w przypadku urazów sportowych.

3.Pokaz Karetki Od Środka:

✔️Zapraszamy do wnętrza naszej specjalistycznej karetki medycznej! To unikalna okazja, aby zobaczyć, jak wygląda praca ratowników i jakie urządzenia są wykorzystywane podczas naszej pracy.

✔️Dodatkowo nasza załoga będzie dostępna, aby odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania i opowiedzieć o codziennej pracy.

4. Pomiar ciśnienia i bliższe poznanie firmy:

✔️Przy naszym stoisku będziecie mieli możliwość zmierzenia ciśnienia i porozmawiania z naszymi specjalistami na temat naszych usług z zakresu transportów medycznych i zabezpieczeń. Chętnie przedstawimy Wam nasze doświadczenie i odpowiemy na pytania dotyczące naszych usług oraz szkoleń z pierwszej pomocy. To wydarzenie to doskonała okazja, aby połączyć zabawę z nauką oraz zdobyć cenne umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Przyjdźcie do naszego stoiska, uczestniczcie w naszych animacjach i wspólnie uczmy się, jak zadbać o zdrowie swoje i innych. Nie zapomnijcie także o duchu sportowej rywalizacji na Narodowym Dniu Sportu! 

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij