Sportowe emocje w Escape Room – zabawa na czas i gimnastyka umysłu dla całej rodziny!

Zawodowcy doskonale wiedzą, że kondycja głowy, mocna psychika, która radzi sobie z presją wpływają na osiągane wyniki w każdej dziedzinie sportu. Aby osiągnąć sukces, należy stawiać przed sobą coraz to nowe wyzwania sportowe, ale również skoncentrować swoją uwagę na gimnastyce umysłu i umiejętności działania pod presją czasu oraz współpracy w zespole. A nie ma drugiej takiej aktywności, jak rozwiązywanie zagadek w escape roomie, która łączyłaby ze sobą te wszystkie elementy. Co więcej zabawa w pokoju zagadek jest praktycznie dla wszystkich także można ćwiczyć wszystkie wyżej wymienione umiejętności całą rodziną.

kobieta i mężczyzna w pokoju zagadek

Czego uczymy się w pokojach zagadek?

Poprzez niebanalne rozwiązania, nieszablonowe myślenie Room Escape Warszawa umożliwia twórczą okazję do nauki nowych umiejętności. Rozwiązywanie zagadek przyczynia się do nauki logicznego myślenia poprzez dostrzeganie i łączenie faktów. Otaczająca nas w pokoju zagadek nowa rzeczywistość wpływa na porzucenie dotychczasowego myślenia, sięgając tym samym niekiedy do rozwiązań niecodziennych, które rozwijają wyobraźnię i twórcze myślenie.
Zabawa w escaperoomie to przede wszystkim nauka współpracy z grupie – niezależnie od wieku rozrywka w pokojach zagadek jest dla wszystkich: przyjaciół, rodzin, współpracowników czy szkół. Dodatkowo jest to wyjątkowy pomysł na organizację zabawy urodzinowej, wieczoru kawalerskiego, panieńskiego, integracji firmowej czy po prostu mile spędzonego czasu w gronie rodzinnym. Czyż to nie wspaniałe, że podczas zabawy możemy gimnastykować nasz umysł i rozwijać tyle przydatnych w życiu umiejętności?

Escaperoom przygody tematyczne

Room Escape Warszawa oferuje dziewięć przygód w trzech lokalizacjach: Warszawa Marszałkowska (Olimp, Interactive, Spisek Kardynała), Warszawa Śniadeckich (Indiana, Piwnica, Łódź Podwodna) oraz Warszawa Inżynierska (Rycerski, Wehikuł Czasu, Muzeum). Bez względu na zainteresowania graczy tematyka pokoi jest na tyle różnorodna, że każdy z nich odnajdzie swojego faworyta wśród możliwych przygód.
Każda lokalizacja oferuje pokoje zagadek o różnych poziomach trudności, tak aby zarówno początkujące, jak i doświadczone grupy mogły zmierzyć się z czekającymi na nie wyzwaniami. Drużyna, która odważy się wejść do pokoju ma godzinę na rozwiązanie wszystkich zagadek. Podczas całej zabawy w escapie roomie gracze obserwowani są przez animatora gry, który w razie konieczności podpowiada i nakierowuje uczestników na prawidłowe rozwiązanie zadań. Kłódki? Klucze? Mechanizmy? Room Escape Warszawa proponuje oryginalne rozwiązania, które potrafią pozytywnie zaskoczyć niejedną grupę śmiałków.
W escaperoomach nie trzeba posiadać dodatkowej wiedzy z zakresu danej tematyki. Wszystkie elementy, podpowiedzi do zagadek, które mają pomóc w prawidłowym rozwiązaniu zagadek znajdują się w pokoju. Trzeba tylko wytężyć umysł i wzrok i je po prostu odnaleźć.

mężczyzna i kobieta rozwiązują zagadki w escape room

Ucieczka z pokoju z pokoju zagadek – początki

Gry typu escaperoom przywędrowały do nas za świata online. Uczestnicy zabawy internetowej musieli wydostać się z pomieszczenia, rozwiązując serie rebusów i zagadek, wyklikiwać ukryte przedmioty i artefakty, otwierać kolejne tajemne przejścia i poruszać się w wirtualnym świecie szukając właściwej drogi ucieczki. W dobie, gdy ogrom czasu spędzamy przed komputerem coraz większą popularność zyskują zabawy rodzinne, integrujące przyjaciół w świecie rzeczywistym, które pozwalają na oderwanie się dzieciaków od monitora. Nomen omen pierwszą grę real life escape game stworzyła grupa amerykańskich programistów. Pierwsza taka zabawa powstała bowiem w 2006 roku w Dolinie Krzemowej, a scenariusz tego escape roomy był inspirowany powieściami Agathy Christie.
Z czasem pokoje zagadek stały się ważną atrakcją turystyczną i zaczęły bić rekordy popularności. Prawdziwą ewolucję escape roomy przeszły w Azji, gdzie w roku 2008 w Kyoto (Japonia) 35-letniTakao Kato, w magazynie złomu stworzył swój pierwszy pokój zagadek i rozwinął pomysł na taki sposób integracyjnej rozrywki. Ponad dekadę temu gra przywędrowała do Europy.

EscapeRoom w Warszawie

W Polsce rynek gier real life escapegame rozwija się dynamicznie od ponad 10 lat. Cały czas powstają nowe pokoje zagadek, zmieniają się scenariusze i przybywa miłośników tego typu rozrywki. W Warszawa w Room Escape można odwiedzić aż 9 tematycznych pokoi zagadek. Wszystkich chętnych zapraszamy na naszą stronę do zapoznania się z tematyką naszych pokoi: https://roomescape.pl/

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij