Popisy na rowerze

Podsumowanie Narodowego Dnia Sportu 2023

Narodowy Dzień Sportu już za nami! W 2023 roku odbył się on 17 września. W około 500 wydarzeń w całej Polsce wzięło udział 350 tysięcy osób. Wielkim sukcesem był piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, który przyciągnął aż 14 200 uczestników.

Zacznij przygodę ze sportem

Fundacja Zwalcz Nudę, dzięki współfinansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, już po raz 11. organizowała święto zdrowia i aktywnego trybu życia – Narodowy Dzień Sportu. Zaproszeni do udziału w kampanii partnerzy – punkty sportowe z całego kraju – organizują u siebie bezpłatne treningi oraz dołączają do wielkiego pikniku w Warszawie na błoniach PGE Narodowego. W ten sposób powstaje program setek bezpłatnych treningów z dziesiątek dyscyplin sportowych. Całą serię wydarzeń fundacja zbiera pod jednym hasłem i nagłaśnia wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu.
Piłka nożna, kajakarstwo, pływanie, tenis, siatkówka, gimnastyka, karate, kolarstwo, judo, fitness, bieganie, minigolf, kendo, lekkoatletyka, hokej, tenis, aqua aerobik, taekwondo, nordic walking – to tylko niektóre dyscypliny, których można było spróbować bezpłatnie w ramach Narodowego Dnia Sportu. Kampanię wspierali również znani polscy sportowcy: Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Ignaczak, Artur Noga, Marcin Hakiel, Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Hentka, Adrian Castro, Katarzyna Dulnik czy Anna Bosak. Poćwiczyć było można w całej Polsce, w małych i większych miejscowościach: Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Koninie, Sandomierzu czy Bytomiu.

Wielki piknik na błoniach PGE Narodowego – ponad 100 wystawców

Odbywający się 17 września wielki piknik na błoniach PGE Narodowego to okazja nie tylko do zabawy, ale też odkrycia swoich sportowych pasji oraz zdrowego trybu życia. Dmuchańce, sztuki walki, kącik małego jeźdźca i zawody jeździeckie, spotkania z olimpijczykami i sportowcami, akrobatyka, pomiary składu ciała, konsultacje fizjoterapeutyczne, degustacje i pokazy kulinarne na stoisku Polskiej Izby Żywności Ekologicznej, zawody w podnoszeniu ciężarów, animacje dla dzieci oraz specjalna strefa polskich producentów owoców i warzyw, w której na dzieci czekały będą warzywno-owocowi superbohaterowie, koło fortuny z nagrodami czy dietetycy. Nie zabraknie również informacji na temat, dlaczego warto wybierać polskie warzywa i owoce. Wstęp był bezpłatny.


Narodowy Dzień Sportu to piękna inicjatywa, którą od początku wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Fundacja Zwalcz Nudę realizuje jeden z naszych priorytetów, którym jest popularyzacja sportu i aktywizacja jak najszerszej grupy społecznej. Piknik na błoniach PGE Narodowego to doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Jestem przekonany, że dzięki wszystkim inicjatywom wspieranym przez Ministerstwo Sportu i Turystki, w tym także wydarzeniom takim jak Narodowy Dzień sportu, coraz więcej osób przekona się do regularnego uprawiania sportu – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Strategicznym partnerem aktywnego stylu życia i Narodowego Dnia Sportu 2023 byli polscy producenci owoców i warzyw. Wspólnie promujemy jeden prosty fakt: warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy w każdym posiłku.

Organizatorem kampanii była Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania byławspółfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij