WYDARZENIA 2023

Żeglarstwo

PGE PolSailing Day | Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego

Dnia: 17/09/2023 w godzinach: 11:00 - 15:00
Jeziorna 4, Warszawa, Mazowieckie
dzieci
Dyscyplina: Żeglarstwo

Wydarzenie jest przewidziane dla dzieci, aby zaznajomiły się z żeglarstwem. Nad jeziorkiem Czerniakowskim będzie wystawiona łódka klasy Optimist i możliwość przepłynięcia się jachtem.

W trakcie wydarzenia

KONKURENCJE ŻEGLARSKIE NA BRZEGU – TURNIEJ MARYNARSKI Wyścigi w workach żeglarskich. Przeciąganie liny.

AKTYWNOŚCI ŻEGLARSKIE NA BRZEGU I NA WODZIE Zapoznanie się ze sprzętem do wstępnej edukacji żeglarskiej (łódka klasy Optimist). Pierwsze kroki i lekcje na wodzie. Nauka wiązania węzłów.

UMIEJĘTNOŚCI ŻEGLARSKIE OD PODSTAW PODCZAS WARSZTATÓW Umiejętność wskazania kierunku wiatru. Znajomość podstaw budowy jachtu. Znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podstawy prowadzenia/sterowania jachtem. Role poszczególnych członków załogi. Podstawowe węzły – sztyk, półsztyk, knagowy, ratowniczy.

TREŚCI DODATKOWE: BEZPIECZEŃSTWO, ZDROWIE i EKOLOGIA Bezpieczeństwo nad wodą – wprowadzenie, najważniejsze zagadnienia, środki ratunkowe i asekuracyjne. Podstawowe przepisy żeglarstwa (prawo drogi). Zdrowy tryb/styl życia i jego priorytety (informacje uzupełniające podczas wykładów oraz materiałach dydaktycznych).

WARTOŚCI: Zasada fair play w sporcie i aktywności. Dyscyplina. Praca w grupie. Odpowiedzialność. Podstawowe zagadnienia etyki i etykiety żeglarskiej. Dbanie o otoczenie, środowisko naturalne

Zobacz jak dojechać:

Jeziorna 4, Warszawa
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij