Dziewczynka tańcząca wśród tłumu

Miasta partnerskie Narodowego Dnia Sportu cz.1

Fundacja Zwalcz Nudę, współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, już po raz 11. organizuje święto zdrowia i aktywnego trybu życia – Narodowy Dzień Sportu. Przygotowania trwają cały rok. Zaproszeni do udziału w kampanii partnerzy – punkty sportowe z całego kraju – organizują u siebie bezpłatne treningi. W ten sposób powstaje program setek bezpłatnych treningów z dziesiątek dyscyplin sportowych. Całą serię wydarzeń fundacja zbiera pod jednym hasłem i nagłaśnia wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu. W każdym województwie można znaleźć coś dla siebie: piłka nożna, kajakarstwo, pływanie, tenis, siatkówka, gimnastyka, karate, kolarstwo, judo, fitness, bieganie, minigolf, kendo, lekkoatletyka, hokej, tenis, aqua aerobik, taekwondo, nordic walking – to tylko niektóre dyscypliny, których będzie można spróbować bezpłatnie w ramach Narodowego Dnia Sportu.

 

Przemierzając nasz kraj, od morza począwszy, w okolicach 17 września można spodziewać się setek wydarzeń sportowych, które odbędą się z okazji Narodowego Dnia Sportu. Przedstawiamy ofertę miast partnerskich, które w tym roku oficjalnie dołączyły do tej wspaniałej inicjatywy jaką jest wspieranie zdrowego trybu życia.

 

woj. zachodnio-pomorskie

W Drawsku Pomorskim w ramach Narodowego Dnia Sportu będzie można wziąć udział w wielu sportowych atrakcjach.

Podczas Narodowego Dnia Sportu 17 września w Drawsku Pomorskim odbędzie się trening piłki nożnej dla dziewczyn i chłopców, gry i zabawy dla dzieci na Orliku w parku Chopina (kontakt do organizatora: sport@drawsko.pl).

 

W Kołobrzegu w ramach Narodowego Dnia Sportu będzie można wziąć udział w pikniku sportowo-rekreacyjnym Mali Aktywni Kołobrzeżanie.

Już 17 września organizatorzy zapraszają na plac Trzech Pokoleń Radzikowo na piknik dla najmłodszych, który już od lat aktywizuje dzieci. Piknik odbędzie się w godzinach 15:00-18:00.

W Wałczu w ramach Narodowego Dnia Sportu będzie można wziąć udział w wielu sportowych wydarzeniach.

Maraton fitness, kickboxing, badminton, zawody kajakowe, mecze piłkarskie, zawody street workout – to treningi i wydarzenia, które odbędą się w Wałczu w ramach Narodowego Dnia Sportu 17 września.

 

W Myśliborzu Narodowy Dzień Sportu będzie można spędzić na zawodach lekkoatletycznych.

Uczestnicy startować będą w biegach krótko i długo dystansowych, skakać wzwyż, skakać w dal, rzucać piłką lekarską oraz palantową, rzucać kulą. Udział w wydarzeniu będą brali uczniowie zgłoszeni przez swoje szkoły. Wydarzenie odbędzie się w godz. 10:00-13:00 na Stadionie Miejskim w Myśliborzu przy ul. 11 Listopada 2. Organizatorem jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Myśliborzu.

 

woj. pomorskie

W Rumii Narodowy Dzień Sportu będzie bardzo rowerowy!

W niedzielę, 17 września organizatorzy zapraszają zarówno najmłodszych, jak i starszych na przejazd rowerowy ulicami miasta – odbędą się dwa wydarzenia: Maluchy na rowery (14:00-17:00) oraz wycieczka rowerowa dla każdego (19:00-20:30).

 

Już 16 i 17 września organizatorzy zapraszają na bezpłatne spotkania z trenerami, którzy pomogą rozwinąć pasję biegania, memoriał szachowy, dzień otwarty w szkole Taekwon-do,
a także festyn z aikido. Słupsk odwiedzi również siatkarska Plus Liga – 16 września o godz. 15:00 na Hali Gryfia odbędzie się towarzyski mecz Projekt Warszawa – Trefl Gdańsk.

W Starogardzie Gdańskim Narodowy Dzień Sportu będzie można spędzić na ściance wspinaczkowej.

W niedzielę, 17 września mieszkańcy i mieszkanki mogą odwiedzić ściankę wspinaczkową
w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijczyków Starogardzkich 1 w godz. 13:00-20:00.

 

Narodowy Dzień Sportu w Bytowie do gratka dla fanów fitnessu!

Już 17 września organizatorzy zapraszaj do udziału w zajęciach zumba fitness na boisku przy Kompleksie Basenowo - Rekreacyjnym "Nimfa" w Bytowie (ul. Mickiewicza 15). Poprowadzi je Melania Dobosz, która zapewni dużo spalonych kalorii i mnóstwo pozytywnej energii.

 

 woj. warmińsko-mazurskie

 

W Olecku w ramach Narodowego Dnia Sportu będzie można wziąć udział w XXX Oleckim Biegu dla Dzieci i Młodzieży (będą to zorganizowane zawody biegowe na stadionie lekkoatletycznym dla różnych grup wiekowych na różnych dystansach) oraz w Dniu Otwartym w hali "Lega", podczas którego organizatorzy przedstawią ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych, przedstawią instruktorów. Wydarzenie odbędą się 16 i 17 września.

 

W Elblągu w ramach Narodowego Dnia Sportu będzie można wziąć udział w festynie sportowo-rekreacyjnym 16 września w godz. 12:00-15:00.

Na festynie będzie udostępniony rowerowy tor przeszkód, bicykle, symulator zderzeń, alkogogle, dmuchane zjeżdżalnie i stół to teqballa oraz gra planszowa poświęcona bezpieczeństwu ruchu drogowego. Chętni będą mogli zważyć swój rower, sprawdzić ciśnienie w oponach i w razie potrzeby napompować dętkę. Przeprowadzone zostaną także konkursy na najbardziej oryginalny rower, na najcięższy rower i na najbardziej stylowy rowerowy ubiór. Podczas festynu uczestnicy dowiedzą się też, kto wygrał elbląską rywalizację prowadzoną
w ramach Aktywnych Miast (Rowerowa Stolica Polski) w czerwcu bieżącego roku. Wojska Obrony Terytorialnej rozstawią taktyczny tor przeszkód oraz przygotują strzelnicę paintball. Będzie też możliwość obejrzenia wozów wojska, straży pożarnej, policji i straży miejskiej. Festyn odbędzie się na Torze Wrotkarsko-Łyżwiarskim „Kalbar”.

 

woj. podlaskie

W Augustowie nie zabraknie emocji dla fanów kajakarstwa. Organizatorzy – Augustowski Klub Sportowy Sparta zapraszają wszystkich chętnych na błonie nad rzeką Nettą 16 września do kibicowania i oglądania poczynań zawodników podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kajakarstwie. W mistrzostwach weźmie udział ponad 120 zawodników
w przedziale 10-14 lat.

 

 woj. wielkopolskie

Konin w ramach Narodowego Dnia Sportu przygotował wiele sportowych atrakcji.

Od 15 do 17 września odbędą się wydarzenia w szkołach podstawowych i liceach na terenie miasta, Akademia Tenisa przygotowuje zajęcia otwarte dla początkujących oraz gry i zabawy dla dzieci, a Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej Korty Konin również turniej tenisa ziemnego dla dzieci. Ale to nie wszystko! W Koninie będzie można wziąć udział również
w otwartym turnieju siatkówki, który odbędzie się przy ul. Popiełuszki 2a, a także w treningu piłki ręcznej przy al. 1 maja.

 

woj. kujawsko-pomorskie

 

W Ciechocinku w ramach Narodowego Dnia Sportu będzie można wziąć udział w turnieju deblowym tenisa ziemnego. Organizatorzy zapraszają mieszkanki i mieszkańców 16 września na korty tenisowe w Parku Zdrojowym w Ciechocinku. Zapisów na turniej można dokonać poprzez wysłanie wiadomości na maila: manager.osir@ciechocinek.pl lub pod nr telefonu: 665 143 941.

 

Narodowy Dzień Sportu w Ozimku do gratka dla fanów lekkiej atletyki!

Już 15 września w Inowrocławiu odbędzie się miting lekkoatletyczny 'Kasper-Cup' dla uczniów szkół ponadpodstawowych powiatu inowrocławskiego. Organizatorzy zapraszają na plac 3 maja 11 w godz. 9:30-13:00.

W Pałacu Młodzieży 16 września odbędą się zajęcia sportowo-rekreacyjne na pływalni dla dzieci w wieku od 7 do 18 lat. Oprócz tego na mieszkańców i mieszkanki czekają treningi ze squasha, badmintona, tenisa stołowego i ziemnego i wiele więcej!

 

 

woj. mazowieckie

W Izabelinie Narodowy Dzień Sportu będzie można spędzić na pikniku Żegnaj Lato.

W sobotę, 16 września mieszkańcy i mieszkanki odbędą się pokazy, warsztaty i gry rekreacyjno-sportowe m.in z akrobatyki, judo, karate, badmintona, piłki nożnej, ping-ponga. Oprócz zajęć rekreacyjno-sportowych zapraszamy również na występy artystyczne. Organizatorzy zapraszają nad zalew przy ul. Mokre Łąki, Truskaw.

 

Nie zapominajcie, że miasto stołeczne Warszawa jest współorganizatorem Narodowego Dnia Sportu, dzięki czemu mieszkańcy stolicy są bardzo zaangażowani we współtworzenie tego przedsięwzięcia. Na terenie całego miasta odbywają się dziesiątki wydarzeń.

Główną atrakcją w stolicy jest piknik sportowo – rodzinny organizowany na błoniach PGE Narodowego. Ponad 100 ciekawych animacji oraz warsztatów w jednym miejscu. Możliwość poznania wspaniałych sportowców, wypróbowanie zupełnie nowych dyscyplin sportowych oraz sprawdzenie swojej sprawności fizycznej. Ale przede wszystkim - świetna zabawa! 

 

Udział w treningach, wydarzeniach i animacjach w całej Polsce jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.narodowydziensportu.pl/wydarzenia-2023  i znaleźć coś dla siebie.

_________________________________________________________________________________

 

Strategicznym partnerem aktywnego stylu życia i Narodowego Dnia Sportu 2023 są polscy producenci owoców i warzyw. Wspólnie promujemy jeden prosty fakt: warzywa i owoce powinny stanowić połowę tego, co jemy w każdym posiłku.

 

Organizatorem kampanii jest Fundacja Zwalcz Nudę. Kampania jest współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyk

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij