Wyzwania środowiska sportowego w dobie pandemii koronawirusa

Wszystkich przedstawicieli świata sportu, mediów i instytucji – w ramach Narodowego Dnia Sportu –  zaprosiliśmy do udziału w konferencji i panelu dyskusyjnym.

W wyniku pandemii wiele związków, organizacji sportowych, przedstawicieli tego środowiska borykało się z problemami i trudnościami w działalności, ale także możliwościami rozwoju na nieznanych dotąd obszarach. W związku z tym uznaliśmy, że stworzenie, w ramach Narodowego Dnia Sportu, specjalnej przestrzeni do wymiany doświadczeń i opinii, będzie jak najbardziej słuszne. Była to szansa na wypracowanie rekomendacji, podzielenie się dobrymi praktykami, jak również networking i integrację całego środowiska.

Spotkanie odbyło się 17 września 2020 r. o godzinie 11:00 na PGE Narodowym, w Loży Platynowej.

Harmonogram spotkania:

  • 11:00 – Rozpoczęcie

  • 11:10 – Rynek wydarzeń sportowych w obliczu COVID-19

  • 11:50 – Przerwa kawowa

  • 12:10 – 2020 – rok wyzwań dla sportu zawodowego

  • 13:10 – Koronawirus – sprawdzian dla sportu powszechnego

  • 14:00 – Zakończenie

W spotkaniu wzięli udział m.in.

Monika Borzdyńska (PGE Narodowy)

Jest absolwentką Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów podyplomowych Executive Master od Business Administration. Specjalizowała się w komunikacji społecznej oraz prawie prasowym. Od początku kariery zawodowej związana była z dziennikarstwem oraz Public Relations. Przez trzy lata pełniła funkcję redaktor naczelnej jednej z elbląskich gazet internetowych. Przez rok pracowała jako rzecznik prasowy CSE „Światowid”, później kierowała biurem prasowym Prezydenta Elbląga Jerzego Wilka. Od stycznia 2015 roku pełni funkcję Dyrektora Ds. Komunikacji i Promocji oraz Rzecznika Prasowego w spółce PL.2012+, która zarządza PGE Narodowym. Interesuje się zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych, prawem prasowym budowaniem brandu oraz kształtowaniem wizerunku. Prowadziła wiele warsztatów organizowanych m.in. przez dziennik „Rzeczpospolita”. Prowadzi zajęcia z zarządzania kryzysami na Wydziale Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego a także wykłady: w Szkole Głównej Handlowej w ramach Dni Biznesu w Sporcie oraz wykłady z obszaru CSR na Akademii Leona Koźmińskiego. Ponadto jest prelegentką na wielu kongresach i targach. Jest członkiem kapituły „Hotel Przyjazny Rodzinie”. Autorka artykułów, monografii publikowanych w renomowanych czasopismach i wydawnictwach naukowych poświęconych tematyce komunikacji społecznej.

Dariusz Buza (Ministerstwo Sportu)

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Menedżer sportu. Dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu.

Marcel Jarosławski (Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych “START”)

Były paralekkoatleta. Medalista mistrzostw świata i Europy w skoku wzwyż. Pracownik Działu Sportu oraz członek zarządu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych START. Dyrektor Generalny Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy Bydgoszcz 2021.

Wojciech Makowski (UKS G-8 Bielany Warszawa)

Niewidomy pływak, srebrny medalista igrzysk paraolimpijskich z Rio de Janeiro w na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Raper, pasjonat rozwoju i dobrej atmosfery, który dla sportu wszystko inne odłożył na później., który dla sportu, wszystko inne odłożył na później. Dla niego niemożliwe nie istnieje.

Marcin Nowak (Polski Komitet Olimpijski)

Dyrektor Działu Współpracy Międzynarodowej i Projektów Sportowych w Polskim Komitecie Olimpijskim, powołany przez Zarząd PKOl na szefa Misji na Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020. W przeszłości Dyrektor Marcin Nowak wyczynowo trenował lekką atletykę (olimpijczyk, medalista mistrzostw Europy i Polski).

dr Paweł de Pourbaix (Akademia Leona Koźmińskiego)

Doktor ekonomii w zakresie zarządzania, adiunkt, a aktualnie starszy wykładowca w Katedrze Marketingu ALK, z którą jest związany od 2000 roku. Jego zainteresowania badawcze obejmują zachowania młodych nabywców, zarządzanie w sporcie, marketing relacyjny, sales management. Kierownik merytoryczny studiów podyplomowych z zakresu zarządzania w sporcie. Prowadzi wykłady, ćwiczenia i warsztaty na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych (MBA dla kadry medycznej, MBA dla inżynierów). Specjalista w prowadzeniu szkoleń i trener z zakresu marketingu, analiz rynkowych, reklamy, technik sprzedaży, obsługi klienta. Autor artykułów, opracowań i monografii publikowanych w renomowanych czasopismach i wydawnictwach naukowych poświęconych tematyce marketingowej.

Krystyna Radkowska (Fundacja Zwalcz Nudę)

Pomysłodawczyni wielu kampanii społecznych propagujących aktywne i wspólne spędzanie czasu w gronie najbliższych.  Od 2013 roku Fundacja organizuje też projekt promujący zdrowe nawyki sportowe: „Narodowy Dzień Sportu” współfinansowany już w czterech edycjach przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Krystyna Radkowska z wykształcenia jest prawnikiem, a prywatnie mamą, która od kiedy pojawiła się na świecie Julka (córka) zmieniła podejście do otaczającego ją świata o 180 stopni. Jej celem jest zapalanie rodziców do mądrego i wspólnego spędzania czasu, do aktywnego życia w zgodzie z naturą i otaczającym nas światem. Działania fundacji skupiają się wokół wyrównywania szans. Kolejne projekty, których jest pomysłodawcą cieszą się coraz większą popularnością. Zaangażowanie mediów w projekty Fundacji oraz frekwencja, która sięga dziesiątków tysięcy uczestników jest potwierdzeniem, że fundacja obrała dobry kierunek.

Witold Stachnik (Polski Związek Brydża Sportowego)

Matematyk (absolwent UJ), wydawca (współwłaściciel Wydawnictwa Szkolnego OMEGA). Autor wielu szkolnych podręczników pomocniczych dotyczących matury z matematyki, członek Polskiego Towarzystwa Matematycznego W latach 2006-2011 prezes Tarnowskiego ZBS, w latach 2011-2015 prezes Małopolskiego ZBS, a od 2016 roku prezes PZBS.

Monika Stępniak (Ministerstwo Sportu)

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Menadżer sportu. Z-ca Dyrektora Departamentu Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu.

Andrzej Supron (Polski Związek Zapaśniczy)

Mistrz Świata i Europy w zapasach, wicemistrz olimpijski w 1980 roku. Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Inicjatywę Narodowego Dnia Sportu wspiera od I edycji.

Łukasz Szeliga (Polski Komitet Paraolimpijski)

Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego (od 2015) oraz Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” (od 2013), a także członek zarządu Europejskiego Komitetu Paraolimpijskiego (EPC). Wielokrotny mistrz Polski w narciarstwie alpejskim, uczestnik igrzysk paraolimpijskich w Nagano w 1998 r., w Salt Lake City w 2002 r. oraz w Turynie w 2006 r. Trener koordynator polskiej kadry przygotowującej się do XI Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Soczi w 2014 r. Był także asystentem trenera kadry paraolimpijskiej narciarzy alpejczyków na igrzyska paraolimpijskie w Vancouver 2010 oraz zastępcą szefa Misji Paraolimpijskiej na igrzyska paraolimpijskie w Londynie 2012. Jako działacz sportowy piastował między innymi funkcję Prezesa Zarządu Beskidzkiego Zrzeszenia Sportowo Rehabilitacyjnego „Start” w Bielsku Białej. Jest absolwentem między innymi Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie. W dzieciństwie uprawiał różne dyscypliny sportu w tym między innymi narciarstwo, karate i biegi. Należał też do młodzieżowej reprezentacji makroregionu górnośląskiego w piłce nożnej i był dobrze zapowiadającym się piłkarzem. W wieku 16 lat doznał wypadku motocyklowego, w wyniku którego stracił lewą nogę. Dalej aktywnie uprawiał narciarstwo alpejskie. W 2013 nominowany był w XI edycji konkursu „Człowiek bez barier”. Jako pierwszy Polak w historii w 2017 roku został członkiem zarządu Europejskiego Komitetu Paraolimpijskiego (EPC).  W 2019 roku otrzymał medal za zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego oraz Srebrną Odznakę „Za zasługi dla sportu”. Brązową odznakę „Za zasługi dla sportu” otrzymał w 2018 roku.5 marca 2020 został powołany przez minister sportu Danutę Dmowską-Andrzejuk w skład Społecznej Rady Sportu.

Krzysztof Wiłkomirski (Legia Warszawa – sekcja judo)

Polski judoka, trener klasy mistrzowskiej, komentator sportowy m.in. Polsat, TVP Sport, prezes sekcji Judo w Legii Warszawa. Wielokrotny reprezentant Polski. Brązowy medalista mistrzostw świata (2001) i Europy (2003), wielokrotny mistrz Polski. Dwukrotny uczestnik igrzysk olimpijskich. Stoczył po dwie walki na olimpiadzie w Atenach 2004 i olimpiadzie w Pekinie 2008.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

Na górę strony