VIII edycja - 19 września 2020 r.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna, która otwiera setki placówek sportowych w całym kraju. Ten dzień otwarty to tysiące bezpłatnych treningów, zajęć i wydarzeń sportowych rozsianych po całym kraju. Co roku w Narodowym Dniu Sportu bierze udział kilkaset tysięcy Polaków.

W 2020 roku pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam plany organizacyjne związane z Narodowym Dniem Sportu. Wydarzenie odbyło się jednak w nieco zmienionej formie. Podczas VIII edycji Narodowego Dnia Sportu odbył się  wielki sportowo-rodzinny piknik na błoniach PGE Narodowego. Skupiliśmy się zaś na mniejszych wydarzeniach lokalnych w całym kraju, jak również działaniach w Internecie. Przygotowaliśmy spotkania ze sportowcami, treningi online, wykłady i wyzwania. Tradycyjnie zaprosiliśmy jak najwięcej placówek sportowych rozsianych po całej Polsce, które co roku włączają się w Narodowy Dzień Sportu organizując kameralne wydarzenia dedykowane społecznościom lokalnym.

Projekt był dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu.

Wyróżnione wydarzenia:

Narodowy Dzień Sportu z Akademią Szermierki

Pokazy, konkursy i nauka szermierki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, walki na profesjonalnym sprzęcie szermierczym, mini-turnieje rodzinne 🙂

Mistrzostwa Polski Seniorów Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich

Zawody o mistrzostwo Polski seniorów, start przewidziany jedynie dla zawodników licencjonowanych. Istnieje możliwość obserwacji zawodów.

V MEMORIAŁ IM. MARIUSZA WARZYBOKA z Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych

Zawody PZSSan,Uczniowskiego Klubu Sportowego “15” i MKS “Karkonosze-Sporty Zimowe” Jelenia Góra.

Mistrzostwa Polski Juniorów z Polskim Związkiem Hokeja na Trawie

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w hokeju na trawie.

Próbny trening z Polskim Związkiem Kendo

Próbny trening w Warszawskim Klubie Kendo, poprowadzony przez aktualnych Mistrzów Polski oraz członków Kadry Narodowej Polski.

Kalistenika dla każdego z Polskim Związkiem Kalisteniki i Street Workoutu

Dzięki zaproszeniu oraz współpracy z fundacją “”Zwalcz Nudę”” mamy przyjemność poprowadzić dla was dzień aktywności pod znakiem kalisteniki i street workoutu. Cel wydarzenia: zarazić sportem i aktywnością fizyczną jak największą liczbę mieszkańców Tarnowa i okolic. Pokazać czym jest kalistenika, przedstawić podstawowe ćwiczenia oraz zrobić wspólny trening.

Ogólnopolskie teamowe zawody spinningowe

Zawody rozgrywane będą na jeziorze Orzysz, w dyscyplinie spinningowej z łodzi, w dwuosobowych teamach, w formule towarzyskiej.

Dni otwarte na polach i w klubach golfowych

Razem z Polskim Związkiem Golfa i klubami golfowymi zapraszamy Was do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie!

Turnieje z Polskim Stowarzyszeniem Palantowym

Gorąco zapraszamy do udziału w zawodach, meczach pokazowych i treningach organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Palantowe!

Dni otwarte z Polskim Związkiem Snookera i Bilarda Angielskiego

Polski Związek Snookera i Bilarda Angielskiego zaprasza na VIII edycję Narodowego Dnia Sportu. Jest to ogólnopolska inicjatywa Fundacji Zwalcz Nudę, organizowana we współpracy z Ministerstwem Sportu. PZSiBA oraz kluby snookerowe mają przyjemność poprowadzić dla Was ten dzień aktywności i zaprosić do udziału w bezpłatnych wydarzeniach sportowych. 19 września 2020 r. w wybranych klubach odbędą się otwarte i nieodpłatne sesje treningowe, spotkania z przedstawicielami naszej dyscypliny, a także pokazy i zabawy. Zachęcamy do skorzystania wszystkie osoby – niezależnie od wieku, płci i sprawności fizycznej, które chciałyby poznać ten wyjątkowy sport, jakim jest snooker.
Pragniemy pokazać Wam nie tylko na czym polega gra w snookera, ale również pobudzić do aktywnego stylu życia, pełnego sportowych wyzwań i świetnej zabawy.

Dni otwarte na obiektach zrzeszonych w Polskim Związku Squasha

Poznaj sport, jakim jest squash! Zapraszamy do rozpoczęcia sportowej przygody właśnie z tą dyscypliną!

Chodź na łyżwy z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Figurowego

Zapraszamy do udziału w próbnych zajęciach i treningach dla początkujących!

Mistrzostwa kobiet U-16 z Polskim Związkiem Koszykówki

Zapraszamy do oglądania rozgrywek zarówno na żywo, jak i online!

Pierwszy trening na dowolnym urządzeniu za free!

Pierwszy trening na dowolnym urządzeniu Vacu Active za darmo w Centrum Modelowania Sylwetki BODY SLIM w Warszawie.

Szkółka Bowlingowa w Hulakula

Zajęcia pod okiem instruktorów bowlingu, którzy wprowadzą w tajniki gry i zadbają o bezpieczeństwo dzieci (dla dzieci w wieku 7-12 lat).

Otwarty trening nad Balatonem z GWKS Ajsedora

W dniu 19 września w ramach Narodowego Dnia Sportu GWKS Ajsedora gorąco zaprasza na trening otwarty z gimnastyki artystycznej pod okiem doświadczonych trenerów tej dyscypliny sportu. W trakcie treningu będzie można przekonać się, na czym polega ta piękna dyscyplina olimpijska, zawierająca elementy gimnastyczne, baletowe i akrobatyczne. Będzie można poznać przyrządy używane do pokazów startowych-piłki, obręcze, wstążki, skakanki. Zapraszamy chętnie dziewczynki w wieku 4-12 lat.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda

Na górę strony