[vc_row css=”.vc_custom_1498825903911{padding-top: 50px !important;padding-right: 50px !important;padding-bottom: 50px !important;padding-left: 50px !important;}”][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”PIKNIK NARODOWEGO DNIA SPORTU 2016″ font_container=”tag:h1|text_align:left|color:%234ca6da” google_fonts=”font_family:Open%20Sans%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal” css=”.vc_custom_1498462369405{padding-top: 50px !important;padding-bottom: 50px !important;}”][vc_column_text]

1.10.2016 | 12:00 – 16:00

BŁONIA STADIONU PGE NARODOWEGO

Na pikniku można było spotkać takich sportowców, jak Andrzej Supron (wicemistrz olimpijski, medalista MŚ i ME w zapasach), Robert Mateusiak (badmintonista, olimpijczyk z Sydney, Aten, Pekinu, Londynu i Rio), Wojciech Bógdał (motoparalotniarz – medalista MŚ i ME), Alojzy „Alek” Drenbach (wicemistrz świata w wiatrakowcach 2016), Katarzyna Witwicka (crossminton – medalistka MŚ), Klaudia Jans-Ignacik (tenisistka, olimpijka z Pekinu, Londynu i Rio), Zbigniew Raubo (4-krotny Mistrz Polski i trener kadry narodowej i olimpijskiej seniorów w boksie), Wiktoria Sądej (młodzieżowa wicemistrzyni Europy w boksie), Krzysztof „Diablo” Włodarczyk (były MŚ w boksie), Małgorzata Białecka (żeglarstwo – Mistrzyni Świata i olimpijka z Rio).

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”WYBRANE PUNKTY PROGRAMU PIKNIKU” font_container=”tag:h2|text_align:left|color:%234ca6da” google_fonts=”font_family:Open%20Sans%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic|font_style:700%20bold%20regular%3A700%3Anormal”][vc_column_text]

PZU  

Branża: ubezpieczenia

Opis: Organizowana przez PZU akcja polegała na zachęcaniu Polaków do pomagania innym. Zgodnie z propagowanym hasłem, zadaniem każdej osoby, która odwiedziła strefę „Podziel się kilometrem”, było pokonanie przynajmniej jednego kilometra na mechanicznej bieżni, orbitreku, ergometrze lub rowerku. Od tego roku, PZU uruchomiło także dodatkowo strefę dziecięcą z urządzeniami dedykowanymi dla najmłodszych. Dzięki temu, akcja „Podziel się kilometrem” jest przystosowana dla całych rodzin, które wspólnie mogą zbierać środki na charytatywny cel. Za każdy przebiegnięty kilometr podczas Narodowego Dnia Sportu 2016, PZU przeznaczyło 10 złotych na Stowarzyszenie „Polskie Amazonki Ruch Społeczny”. W rezultacie zebrano około 10 000 zł.

Carolina Toyota Wola

Branża: motoryzacja

Opis: Podczas Narodowego Dnia Sportu firma Carolina Car Company – właściciel trzech salonów Toyoty – Carolina Toyota Wola, Carolina Toyota Włochy i Carolina Toyota Ostrołęka – zoorganizowała strefę PEŁNĄ ATRAKCJI. W strefie odbył się premierowy pokaz samochodu, który wprowadza nowe standardy w motoryzacji – NOWEJ TOYOTY C-HR – samochodu roku 2017. Na pikniku miał także miejsce konkurs –WYGRAJ TOYOTĘ C-HR NA ROK! Ponadto każde dziecko otrzymało drobny upominek, jak również mogło przejechać się gokartem, pomalować buźkę, zrobić sobie kolorowy tatuaż, odwiedzić kącik małego konstruktora oraz puszczać wielkie bańki mydlane.

Goście i uczestnicy strefy mieli możliwość zapoznania się ze wszystkimi nowymi modelami z gamy Toyoty, w tym ze wszystkimi modelami hybrydowymi. Była też możliwość skorzystania z darmowych jazd testowych wybranego, dowolnego przez siebie modelu Toyoty. Carolina Toyota Wola autoryzowana stacja Toyoty jest Hybrydowym Sercem Warszawy, w którym promujemy technologię hybrydową oferujemy samochody nowe oraz używane różnych marek, z gwarancją. Nasz zespół stanowią pasjonaci motoryzacji, doświadczeni specjaliści i profesjonalna obsługa. Posiadamy szeroki wybór samochodów, dzięki czemu każdy Klient może u nas znaleźć samochód dopasowany do swoich potrzeb. Sprzedajemy również części i akcesoria oraz prowadzimy serwis blacharsko-lakierniczy i stację kontroli pojazdów.

Polskie Amazonki Ruch Społeczny

Branża: zdrowie

Opis: W specjalnie przygotowanej strefie zdrowia PARS odbywały się konsultacje medyczne oraz podstawowa diagnostyka (samobadanie piersi, mierzenie ciśnienia, pierwsza pomoc), braffiting i inne atrakcje przygotowane specjalnie dla kobiet. W programie było również bicie rekordu Guinessa w samobadaniu piersi. Obecny rekord wynosi 2790 jednocześnie badających się kobiet. Udział w biciu rekordu wzięła udział Beata Sadowska – ambasadorka akcji. Jak powiedziała prezeska Stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny: „Panowie – zabierzcie swoje żony, dziewczyny, mamy i babcie. Spotkajmy się wszyscy, by zadbać o to, co w naszym życiu najważniejsze – nasze zdrowie!”.

Obejrzyjcie filmik promocyjny akcji DOTYKAM=WYGRYWAM:[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_video link=”https://youtu.be/8rGid3AZYeM”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_column_text]

MARTES SPORT 

Branża: odzież sportowa

Opis: Martes Sport przygotował wyjątkową sztafetę rodzinną – przysiady w kamizelkach z obciążnikami, zadania w alkogoglach i jazda na rowerze przeciwskrętnym i wiele innych.

 

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking 

Dyscyplina: nordic walking

Opis: „Aktywna Strefa Nordic Waling” – warsztaty ruchowe z techniki nordic walking oraz power walking, przeprowadzane przez wykwalifikowanych trenerów. Warsztat zakończył się wspólnym przemarszem. Na miejscu można było wypożyczyć profesjonalne kije do nordic walking. Główną nagrodą w „Aktywnej Strefie Nordic Walking” był voucher na 200 zł do Regatta Polska.

 

Aeroklub Polski 

Dyscyplina: lotnictwo

Opis: „Poszybuj z Aeroklubem Polskim!” – prezentacja wiatrakowca, balonu, szybowca oraz motoparalotni (pokaz). Każdy mógł też spróbować swoich sił za sterami symulatora lotów. Oprócz tego odbyły spotkania z mistrzami – najlepszymi pilotami świata, wystawa zdjęć oraz pokaz filmów.

 

AZS Akademicki Związek Sportowy 

Dyscyplina: wioślarstwo

Opis: „Wiosła z AZS” – trening na profesjonalnych ergometrach wioślarskich pod okiem zawodników.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów 

Dyscyplina: podnoszenie ciężarów

Opis: PZPC przygotował wspólny trening: rozgrzewkę, trójskok, wyciskanie na ławeczce, zabawę z piłką lekarską, podnoszenie ciężarów. Dla pasjonatów tej dyscypliny sportowej przygotowany został również konkurs wiedzy.

 

Warszawskie Stowarzyszenie Rolkarskie POLSKATER 

Dyscyplina: jazda na rolkach

Opis: Warsztaty rolkarskie dla dzieci i dorosłych – doskonalenie techniki jazdy, pokonywanie przeszkód, nauka slidów. 

 

Polski Związek Sumo 

Dyscyplina: sumo

Opis: Polski Związek Sumo w tym roku zaprezentował pokaz swojej dyscypliny oraz zaprosił dzieci i dorosłych na wspólny trening.

 

Polski Związek Tenisowy

 

Dyscyplina: tenis

Opis: Na stanowisku Polskiego Związku Tenisowego uczestnicy mogli spróbować swoich sił w konkursach celnościowych, slalomach tenisowych i konkursy z trenerem. Ponadto przygotowany zostanie również turniej seniorów i turniej tenisa na wózkach. PZT zaopiekował się także dziećmi w klubie malucha.

 

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START

 

Dyscyplina: kolarstwo, lekkoatletyka, podnoszenie ciężarów, szermierka, narciarstwo

Opis:  PZSN START przygotował pięć stref sportowych. W każdej z nich odbyły się pokazy dyscyplin sportowych, spotkania z paraolimpijczykami. Każdy mógł spróbować swoich sił na  symulatorze roweru ręcznego, w zawodach wyciskania sztangi na ławeczce, szermierce na wózkach i na symulatorze jazdy na nartach.

 

Polski Związek Bokserski 

Dyscyplina: boks

Opis: Na tym stanowisku była okazja spotkać mistrzów pięści oraz poćwiczyć z trenerem kadry seniorów reprezentacji Polski. Treningi odbyły się w parach, indywidualnie i z trenerem. PZB przygotował także konkursy z techniki bokserskiej i historii boksu.

 

Polski Związek Sportów Wrotkarskich

 

Dyscyplina: jazda na wrotkach

Opis: Warsztaty z jazdy na wrotkach dla dużych i małych.

 

Polski Związek Żeglarski 

Dyscyplina: żeglarstwo

Opis: Polski Związek Żeglarski zaprezentował swoje łódki oraz omówił ich budowę. Każdy miał okazję nauczyć się robić profesjonalne węzły oraz zakładać kamizelki ratunkowe. Poza tym była również mowa o podstawach bezpieczeństwa nad wodą. Dla dzieci przygotowane zostały atrakcje takie, jak malowanie twarzy i żeglarskie krzyżówki.

 

Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego 

Dyscyplina: łyżwiarstwo szybkie

Opis: PZŁS zaprosił na wspólne treningi z młodymi łyżwiarzami z WTŁ Stegny! W programie między innymi: trening na desce Heidena, trening skoczny oraz wydolnościowy.

 

Polska Akademia Crossmintona 

Dyscyplina: crossminton

Opis: Crossminton to ultraszybka kombinacja squasha, tenisa i badmintona. Speeder (rodzaj lotki) potrafi lecieć z prędkością 300 km/h! Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w naszych atrakcjach: nauce gry w crossmintona, konkursach dla dzieci i dorosłych i mini turnieju!

 

Klub Taewo – Polski Związek Taekwon-do 

Dyscyplina: taekwon-do

Opis: Klub Taewo reprezentujący Polski Związek Taekwon-do pokazał techniki tej dyscypliny. Odbyło się też pokonywanie przeszkód na torze, konkurs rozbijania desek i technik specjalnych.

 

Europejskie Stowarzyszenie Budo 

Dyscyplina: karate

Opis: Zaprezentowane zostały walki pokazowe wicemistrzów świata chanabra i walki miękką bronią dla chętnych.

 

Volkswagen Rowiński-Wajdemajer 

Branża: motoryzacja

Opis: Volkswagen Rowiński-Wajdemajer z Piaseczna zaprosił dzieci wraz z rodzicami do swojego stoiska. Przygotowano kilka konkursów sprawnościowych z nagrodami: jazda na hulajnodze i rowerze biegowym po wyznaczonym torze, jednoosobową trampolinę oraz samochodowego dmuchańca z torem przeszkód dla wszystkich dzieci! Rodzice mieli okazję poznać grupę rodzinnych samochodów i akcesoria samochodowe ułatwiające wspólne podróże z dziećmi.

 

Hotel Blue Diamond Active SPA 

Branża: hotelarstwo

Opis: Hotel Blue Diamond Active SPA przygotował specjalną strefę dla dzieci!

 

Total Fitness 

Dyscyplina: fitness

Opis: Zumba dla dzieci i dorosłych, konkursy sprawnościowe prowadzone przez trenerów personalnych, pomiar składu ciała za pomocą TANITY.

 

Socatots Warszawa 

Dyscyplina: piłka nożna

Opis: Socatots przygotował dla dzieci w wieku 1-5 lat aktywne animacje sportowe!

 

Szkoła Jazdy „Autek” 

Dyscyplina: sporty motocyklowe

Opis: Autek przygotował slalom z alkogoglami, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu. Konkurencja polegała na pokonaniu slalomu w jak najkrótszym czasie. Poza tym każdy będzie mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy motocyklem, wyposażonym w takie same elementy, co prawdziwy motocykl.

 

Egurrola Dance Studio 

Dyscyplina: taniec

Opis: Instruktor Egurrola Dance Studio prosto ze sceny prowadził animacje taneczne dla dzieci i dorosłych.

 

Gimnastyczny Warszawski Klub Sportowy AJSEDORA

Dyscyplina: gimnastyka artystyczna 

Opis: AJSEDORA zaprosił na otwarty trening gimnastyki artystycznej pod okiem doświadczonych trenerów. W trakcie treningu można było przekonać się, na czym polega ta dyscyplina, zawierająca elementy gimnastyczne, taneczne i akrobatyczne.

 

Hotel Medical SPA Unitral 

Branża: hotelarstwo

Opis: Ekipa hotelu Medical SPA Unitral miała do zaoferowania super rodzinne atrakcje: gigantyczne bańki mydlane, malowanie twarzy, zabawy z chustą, wspólne tańce dla dzieci i dorosłych. Wszystkie dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały upominki.

 

Tactic Games 

Dyscyplina: gry planszowe

Opis: Międzypokoleniowy plenerowy turniej gry w Mollky z nagrodami.

 

 

AVON 

Branża: uroda

Opis: Na stanowisku Avonu czekały porady kosmetyczne, zaś każde dziecko mogło zrobić sobie zabawny zmywalny tatuaż. Była również możliwość otrzymania zaproszeń do Złotych Tarasów na testowanie produktów.

 

Empik School 

Saska Kępa

Branża: edukacja

Opis: Zespół z Empik School przygotował krótkie lekcje dla dzieci – oczywiście – w języku angielskim, poruszające tematykę sportu.

 

Centralny Ośrodek Sportu 

Dyscyplina: różne

Opis: COS przygotował: ring bokserski, zajęcia z koszykówki, pchnięcia kulą i wioślarstwa, odbędzie się również turniej unihokeja.

 

Bugi Land 

Branża: dzieci

Opis: Animacje dla dzieci, szczególnie w wieku 3-6 lat. W programie były zajęcia sportowe, zajęcia z chustą, zabawa z elementami gimnastyki korekcyjnej z instruktorem.

 

UKS Duet 

Dyscyplina: sport

Opis: Na stoisku Uczniowskiego Klubu Sportowego Duet wyświetlane były filmy z Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Zorganizowane też zostały animacje taneczne i plastyczne.

 

Klub Sportowy Delta Warszawa 

Dyscyplina: piłka nożna

Opis: Delta Warszawa zaprezentowała swoją sportową ofertę zajęć piłkarskich dla najmłodszych.

 

Dreamfun 

Opis: Dreamfun zapewniła nam mega dmuchaną zjeżdżalnię dla dzieci!

 

Fotobudka Sesja Party 

Branża: fotografia

Opis: Fotobudka Sesja Party zapewniła świetną pamiątkę z IV edycji Narodowego Dnia Sportu – zdjęcia w dostępnych strojach i ze specjalnymi rekwizytami!

 

Fotobudka Party 

Branża: fotografia

Opis: To kolejna fotobudka, dzięki której pamiątkowe zdjęcia z pikniku uczestnicy będziecie mogli zabrać do domu!

 

Poloniak.pl 

Branża: spożywcza

Opis: Poloniak.pl zaprosił uczestników na degustację eko-soków. Eko, czyli wytworzonych bez żadnych syntetycznych dodatków smakowych, konserwantów, czy barwników oraz wyprodukowanych ze świeżych owoców i warzyw, nie zwierających sztucznych nawozów.

 

MiniMini+ 

Branża: rozrywka

Opis: Mini Kina z telewizją MiniMini zaprosiło na konkurs karaoke z nagrodami!  Na pikniku uczestników witała Rybka MiniMini!

Loopy Ball 

Opis: Loopy Ball zagwarantowało kupę dobrej zabawy przy wykorzystaniu bumper balls!

 

Sali.Rocks 

Branża: rozrywka

Opis: Ruchoma i idealna dla początkujących ścianka wspinaczkowa czekała na uczestników pikniku.

 

Family for Family 

Branża: ngo

Opis: Fundacja Family for Family przygotowało zawody sprawnościowe polegające na ruchu i logicznym myśleniu dla różnych grup wiekowych.

 

Akademia Kung Fu Modliszki 

Dyscyplina: kung fu

Opis: Akademia Kung Fu Modliszki zaprezentowała tradycyjną chińską sztukę walki kung-fu siedmiogwiezdnej modliszki: pokaz tradycyjnych form ręcznych i z bronią, prezentacja technik do walki i samoobrony, sanda (walka) w wersji tradycyjnej i sportowej; otwarty trening dla chętnych: nauka podstawowych technik, ćwiczenia rozciągające, utwardzające i rozluźniające.

 

Sparta Gym 

Dyscyplina: muay thai

Opis: Zastanawiacie się, czym jest muay thai? Sparta Gym pokazał i wytłumaczył!

 

Depilconcept 

Branża: uroda

Opis: Porady z zakresu depilacji i fototerapii, a także możliwość zgarnięcia zaproszenia na bezpłatny zabieg.

 

Affidea 

Branża: zdrowie

Opis: Kolejne miejsce na pikniku, dedykowane kobietom – i diagnostyce raka piersi.

 

A tak było podczas III edycji:
[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_video link=”https://youtu.be/3GY3FiZV87c”][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]