NARODOWY DZIEŃ SPORTU

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna popularyzująca sport i zdrowie dedykowana wszystkim, którzy kochają sport (oraz tym, którzy jeszcze nie kochają, ale na pewno po udziale w tym wydarzeniu zaczną).

Ideą akcji organizowanej od 2012 roku przez Fundację Zwalcz Nudę, we współpracy z Partnerami wydarzenia, jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do osób, które już uprawiają sport rekreacyjnie, jak i tych, które dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń prowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i mistrzami świata na czele.

 

Zespół Zwalcz Nudę przez cały rok przygotowuje projekt zapraszając do niego wszystkie punkty miejskie, wiejskie, prywatne, non profit i media – każdy, dla którego sport jest ważny, może być Partnerem tego wydarzenia. Zapraszamy też do współpracy sponsorów, którzy tak jak my wierzą, że sport jest ważny i warto w niego inwestować. W efekcie tych działań cała Polska w trzecią sobotę września zamienia się w wielki plac treningowy z tysiącami bezpłatnych zajęć rozsianych po całym kraju. Zwieńczeniem całego wydarzenia i główną platformą komunikacji z mediami jest wielki piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Narodowy Dzień Sportu mocno wspierają największe gwiazdy polskiego sportu. Ambasadorami akcji są m.in. Iwona Guzowska, Andrzej Supron, Jacek Wszoła, Krzysztof “Diablo” Włodarczyk, Kajetan Broniewski, Robert Mateusiak, Szymon Ziółkowski.

Każda edycja Narodowego Dnia Sportu to:

– setki tysięcy uczestników,
– tysiące bezpłatnych treningów w całej Polsce,
– setki miejscowości w całym kraju,
– ekwiwalent reklamowy wart 2 miliony złotych.

Nie może Cię zabraknąć – dołącz do grona Partnerów Narodowego Dnia Sportu. Jak to zrobić?

  • 19 września 2020 roku zorganizuj bezpłatne wydarzenie sportowe.
  • Wybierz jeden z pakietów (podstawowy jest bezpłatny!). Wszystkie opisaliśmy tutaj.
  • Wypełnij formularz umieszczony w zakładce Strefa Partnera.
  • Dobrze wypełnione informacje o wydarzeniu z formularza zostaną wrzucone na stronę. Jeśli czegoś będzie brakowało – skontaktujemy się z Tobą.

Jak to będzie wyglądać?

Na stronie www.narodowydziensportu.pl pojawi się kilkaset wydarzeń (zajęcia sportowe, treningi, biegi uliczne, mecze itp.) z różnych dyscyplin sportowych, na które będzie można zarejestrować się poprzez naszą stronę.

Po rejestracji otrzymają Państwo potwierdzenie, czy Wasze nazwisko znalazło się na liście danych zajęć i automatycznie stajecie się ich uczestnikiem.

Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie internetowej, pogrupowanym wedle różnych dyscyplin sportowych.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

CEL I TERMIN WYDARZENIA

Termin: 19 września 2020 r.

Jakie cele chcemy osiągnąć?

  1. Pokażemy jak szeroka jest sportowa oferta polskich miast.
  2. Damy możliwość spróbowania nieodpłatnie nowych sportów każdemu, kto będzie chciał wziąć udział w imprezie.
  3. Zorganizujemy treningi dla amatorów z najlepszymi polskimi sportowcami.
  4. Rozpowszechnimy uprawianie sportów amatorskich, pokazując również nietypowe dziedziny.
  5. Pokażemy, że polscy wielcy sportowcy są blisko kibiców, a zarazem, że młodzi, utalentowani ludzie mogą również stać się najlepsi, jeśli włożą w to serce i odpowiednią, ciężką pracę.

Zasięg imprezy i uczestnicy

Zasięg NDS

Cała Polska

Kto może wziąć udział w NDS?

Każdy! Przewidujemy zajęcia dla każdej grupy wiekowej – od maluszków po seniorów. Wystarczy chcieć spróbować czegoś nowego lub sprawdzić nowego instruktora, czy sportową placówkę.

Dyscypliny sportowe

Jakie dyscypliny sportowe planujemy?

Wszystkie. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i zgłoszenia partnerów. W ramach NDS odbywają się zajęcia w prawie wszystkich możliwych dyscyplinach, począwszy od pływania, jeździectwa, hokeja, rugby, poprzez tenis, palant, fitness, jogę, taniec, aż po sztuki walki, lekkoatletykę, piłkę nożną, siatkówkę, nordic walking i wiele innych!

Współpraca

Kto może być Partnerem wydarzenia?

Do współpracy są zaproszone wszystkie firmy, Ośrodki Sportu i Rekreacji, stowarzyszenia i instytucje związane ze sportem.

Kogo planujemy zaprosić do współpracy?

Do współpracy przy projekcie zostaną zaproszeni najwięksi polscy sportowcy, którzy poprowadzą część treningów ze sportowcami amatorami. W tym piłkarze, olimpijczycy i mistrzowie świata w swoich dziedzinach.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Krystyna Radkowska

Prezes Fundacji Zwalcz Nudę

krystynaradkowska@zwalcznude.pl

Obraz mówi wiele więcej niż tekst – zapraszamy do obejrzenia kilku krótkich filmów z dotychczasowych edycji Narodowego Dnia Sportu.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie z niej oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda